تست سلامت باتری لپ تاپ

09054026551 کارشناس فروش
تست سلامت باتری لپ تاپ

استوک مستر
استوک مستر

تست سلامت باتری لپ تاپ 

امروزه لپ تاپ ها به یکی از کاربردی ترین وسایل الکتروینکی تبدیل شده اند. یکی از مهم ترین  دلایل کاربردی بودن آن ها کار کردن با باتری است که باعث می شود دیگر مجبور نباشیم آن ها را همیشه به برق بزنیم. 

اما باتری یکی از حساس ترین قطعات لپ تاپ است چون عمر بالایی ندارد و باید از آن درست استفاده شود. اگر می خواهید راه های طول عمر باتری لپ تاپ را بدانید روی راه کار های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ  کلیک کنید. 

باتری لپ تاپ بعد از مدتی کارایی اولیه خود را از دست می دهد و دیگر آن بازدهی قبل را ندارد. برای تست سالم بودن باتری لپ تاپ راه های مختلفی وجود دارد که استوک مستر در این مقاله نحوه ی استفاده از آن ها را به شما آموزش می دهد.

1-روش اول : دستور مخفی تست کردن سلامت باتری لپ تاپ

اولین روش استفاده از کد دستوری cmd  ویندوز است که یک گزارش کامل از وضعیت باتری به شما می دهد و همچنین می توانید کم شدن ظرفیت باتری لپ تاپ را در طول زمان مشاهده کنید. برای این کار ابتدا کلید های ترکیبیWIN+R   را بزنید تا پنجره RUN  باز شود سپس در کادر جست و جو عبارت CMD  را بنویسید و گزینه OK  را بزنید. 

دستور cmd سلامت باتری لپ تاپ

در ویندوز 7، شما باید عبارت powercfg-energy  را در ادامه خطی که در حال چشمک زدن هست بنویسید و اینتر را بزنید. در ویندوز 8 و 10، شما باید عبارت powercfg/batteryreport را در ادامه خط چشمک زن بنویسید و اینتر را بزنید. بعد از این یک فایل گزارش در درایو c ایجاد می شود که گزارش کامل باتری شما را می دهد. برای دسترسی به آن به این آدرس مراجعه کنید: C:UsersYour_Usernamebattery-report.html.

کد دستروی cmd تست سلامت باتری لپ تاپ

توجه : در آدرس بالا منظور از your_username نام کاربری شما در کامپیوتر است.

شما با استفاده از این گزارش می توانید عواملی که باعث کاهش ظرفیت باتری شما شده اند پیدا کنید و جلوی آن ها را بگیرد. توصیه می شود زمانی که از لپ تاپ استفاده نمی شود و دستگاه خاموش است آن را از برق بکشید.

2-روش دوم : برنامه batteryinfoview

برنامه batteryinfoview

این برنامه یک برنامه کاملا رایگان می باشد که می توانید نام آن را در گوگل سرچ کنید و آن را دانلود کنید. این برنامه دارای دو صفحه اصلی می باشد که هر کدام یک سری اطلاعات را به شما می دهند.

در صفحه اول اطلاعاتی مانند میزان ظرفیت طراحی شده در ابتدا، ظرفیت شارژ کامل، سلامت باتری، تعداد دفعات پر و خالی شدن باتری لپ تاپ و ... را ارائه می دهد. صفحه دوم نیز به تجزیه و تحلیل  دقیق میزان برق رسانی به باتری و نکات ایمنی را ارائه می دهد.

همچنین شما می توانید از اطلاعات در نوت پد و اکسل خروجی بگیرید و آن ها را داشته باشید.

3-روش سوم : برنامه batterymon

برنامه batterymon

این برنامه یکی دیگر از برنامه هایی است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. این برنامه اطلاعات را به شما به صورت یک نمودار نشان می دهد که محور x  نشان دهنده زمان و محور y   نشان دهنده ی شارژ 100 درصد می باشد که خط سیاه روی نمودار نشان دهنده ی شارژ فعلی باتری شما است. شما با این نمودار می توانید اطلاعات خوبی درباره ی باتری بدست آوردید.

خیلی ممنون که تا آخر این مطلب همراه ما بودید. امیدواریم که لذت برده باشید.

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید