بهترین کول پد برای لپ تاپ

09054026551 کارشناس فروش
بهترین کول پد برای لپ تاپ

استوک مستر
استوک مستر

بهترین کول پد برای لپ تاپ

بعضی کاربران در طول روز ساعات زیادی با لپ تاپ کار می کنند. کار هایی نظیر بازی، وب گردی و ... بعضی از آن ها کار های سنگینی هستند. اگر لپ تاپ در طول روز کارکرد طولانی مدتی داشته باشد و ساعات زیادی روشن باشد ممکن است به آسیب ببیند. دلیل این آسیب دیدن هم بالای رفتن دمای دستگاه است. درست است لپ تاپ خود دارای فن داخلی هستند و هنگامی که دمای دستگاه بالا می رود آن فن ها وارد عمل می شوند اما این فن ها در طولانی مدت جوابگو شما نخواهند بود و ممکن است خود فن هم ممکن است از کارکرد طولانی آسیب ببیند. بالا رفتن دمای لپ تاپ می تواند مشکل زیادی را برای لپ تاپ شما ایجاد کند که مهم ترین آن ها اسیب دیدن قطعات مخصوصا باتری است. برای آگاهی از دمای لپ تاپ خود می توانید روی آشنایی با نرم افزار های نشان دهنده ی دمای پردازنده کلیک کنید.

استوک مستر یک راه حل خوب را به شما معرفی می کند و آن این است که از فن های جداگانه لپ تاپ یا به اصطلاح کول پد استفاده کنید. این فن ها شبیه یک میز کوچک هستند که در زیر لپ تاپ قرار می گیرند و معمولا سبک و قابل حمل هستند.

ویژگی های یک کول پد خوب چیست؟

کول پد

یکی از ویژگی های یک کول پد خوب این است که باریک و سبک باشد تا بتوان به راحتی از آن بر روی میز و پا ها استفاده کرد. همینطور کول پد های استاندارد معمولا دارای کمی شیب هستند که تا ارتفاع محل قرار گیری دستان شما را میز را کاهش دهند همچنین شیب بعضی از آن ها قابل تنظیم است.

در هنگام خرید به این نکته توجه کنید که فن لپ تاپ شما بی صدا باشد و نویز نداشته باشد و کاملا بی صدا باشد. به یاد داشته باشید که این نکته بسیار مهم است. کول پد ها معمولا برق مصرفی خود را از طریق درگاه USB  لپ تاپ تامین می کنند و یک کول پد خوب دارای چند پورت خروجی اضافه برای اتصال دستگاه هایی مثل فلش و کارت ریدر به لپ تاپ است.

در هنگام خرید کول پد حتما به این نکته توجه کنید که ابعاد کول پدی که قصد خرید آن را دارید متناسب با لپ تاپ شما باشد. برخی از تولید کنندگان ادعا می کنند که کول پد آن ها تا لپ تاپ های17 اینچی را به خوبی ساپورت می کند اما بهترین عملکرد را روی لپ تاپ های 12 تا 15 اینچی نشان می دهد. همچنین به نحوه ی قرار گرفتن لپ تاپ روی فن ها هم توجه کنید و مطمئن شوید که هوا به راحتی می توانید در زیر لپ تاپ در جریان باشد.

یکی دیگر از ویژگی های کول پد خوب این است که بادوام باشد و در جا به جایی و مسافرت هم عملکرد خوبی داشته باشد. معمولا یک کول پد خوب از جنس پلاستیک با کیفیت ساخته شده است اما فن های با کیفیت تر و با دوام تر از جنس آلمینیوم یا از آلیاژ های دیگری از فلزات تولید شده اند.

در ضمن اگر نمی خواهید کول پدی بخرید که برق خود را از لپ تاپ تامین کند، کول پد هایی در بازار وجود دارند که با باتری کار می کنند و یا راه حل بهتر استفاده از آداپتور 5 ولتی AC  به USB  است. در آخر می توانید برای اینکه از دمای لپ تاپ خود مطمئن شوید دست خود را روی کیبورد بزارید و گرمای آن را حس کنید یا می توانید از نرم افزار های نشان دهنده دمای پردازنده که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد استفاده کنید.

در کل برای خرید کول پد 6 مورد زیر را در نظر داشته باشید :

قیمت
ماندگاری و دوام
سر و صدای فن
قابلیت حمل
قدرت فن های آن
داشتن پورت USB
 

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید