تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ

09054026551 کارشناس فروش
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ

استوک مستر
استوک مستر

تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ 

کیبورد یکی از مهم ترین قسمت های لپ تاپ است که خیلی با آن در طول روز سر و کار داریم. شاید تعمیر یا تعویض کیبورد کار ساده ای به نظر برسد اما کوچک ترین اشتباه می تواند باعث از بین رفتن کیبورد شود و یا باعث اتصالی و از بین رفتن مادربورد لپ تاپ شود. همچنین کیبورد یکی از قسمت های مهم لپ تاپ می باشد که اگر مشکلی برای آن پیش بیاید کل سیستم لپ تاپ مختل می شود. استوک مستر در این مقاله قصد دارد که اطلاعاتی درباره ی کیبورد لپ تاپ و مشکلاتی که ممکن است برای آن پیش بیاید و راه های پیش گیری از آن را در اختیار شما قرار دهد.

کیبورد لپ تاپ 

کیبورد یک ابزار سخت افزار در لپ تاپ می باشد و حرکت دست را به دیتای داخل نمایشگر لپ تاپ تبدیل می کند. این حرکات دست ، با فشردن دکمه های تعبیه شده بر روی این قطعه و همچنین کابل اتصالی که به مادربرد دارد ، به دیتا تبدیل می شود و در نمایشگر قابل رویت میشود و به همین دلیل اهمیت زیادی در سیستم لپ تاپ دارد. بعضی از کیبورد ها دارای یک سری چراغ LED زیر دکمه هایشان می باشند که در زمان روشن شدن سیستم ، چراغ های زیر دکمه ها روشن می شوند و ظاهر زیبایی به سیستم می دهند و علاوه بر ان در شب نیز دید بهتری بر روی کیبورد خواهید داشت که به این نوع کیبورد ها ، کییبورد بک لایت می گویند.

بک لایت کیبورد لپ تاپ

البته لازمه ی این امر داشتن مادربردی است که برای این نوع کیبورد ها طراحی شده است . در کل این نوع کیبورد ها یک سری مادربرد خاص دارند که بر روی این مادربرد ها سوکتی در خصوص به همین امر طراحی شده است و با اتصال این سوکت به مادربرد ، چراغ ها روشن می شوند و شروع به فعالیت میکنند.

مشکلات کیبورد

از کار افتادن تمامی دکمه های کیبورد
 خاموش شدن چراغ های بک لایت کیبورد
 از کار افتادن چندتا از دکمه های کیبورد
 گیر کردن اشغال زیر دکمه های کیبورد
البته این امکان هم وجود دارد که تمامی این مشکلات از برد باشد و ربطی به کیبورد نداشته باشد

راه های پیش گیری از خرابی برد لپ تاپ 

1 . به هیچ عنوان سیستم خود را در معرض ریختن مایعات قرار ندهید .
2 . سیستم خود را در معرض فشار قرار ندهید .
3 . کلید های کیبورد را آرام فشار دهید زیرا ممکن است آسیب ببیند .
4 . به نظافت سیستم خود اهمیت بدهید ، زیرا ممکن است اشغال و گرد و غبار به سیستم شما آسیب برساند.

به هیچ عنوان کیبورد لپ تاپ خود را باز نکنید ، زیرا ممکن است در هنگام اتصال فلت به برد ، دچار مشکل شوید و باعث به وجود آمدن اتصالی و خرابی مادربرد شوید .

خیلی ممنون که تا آخر این مقاله همراه استوک مستر بودید.

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید