لپ تاپ صنعتی چیست؟

09054026551 کارشناس فروش
لپ تاپ صنعتی چیست؟

استوک مستر
استوک مستر

لپ تاپ صنعتی چیست؟

لپ تاپ صنعتی چیست؟

همه ما می دانیم که لپ تاپ ها به دلیل خصوصیت جابه جایی، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه شرکت ها لپ تاپ هایی با کارایی های مختلف تولید می کنند که بتوان از ان ها در شغل های متفاوت مثلا از دانشگاه ها و اداره ها تا معادن استفاده کرد.

معمولا بعضی افراد فکر می کنند که تنها خصوصیت لپ تاپ های صنعتی ظاهر زمخت ان ها است و فقط در برابر ضربه و فشار مقاومت می کنند و فایده دیگری ندارند اما این تصور اشتباه است. در ادامه همراه استوک مستر باشد تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

لپ تاپ های صنعتی

ما می توانیم از لپ تاپ های صنعتی در محیط های پرخطر با خیال راحت استفاده کنیم زیرا این لپ تاپ ها در برابر خط و خش و ضربه و... کاملا مقاوم هستند. این لپ تاپ ها از لحاظ ظاهری بسیار مقاوم تر از سایر لپ تاپ ها می باشند و جنس بدنه ان ها از فلز المینیوم و تیتانیوم می باشد. 

می توان از بعضی از این لپ تاپ ها در میدان های مغناطیسی استفاده کرد بدون اینکه مشکلی پیش بیاید البته باز هم تاکید می کنم مه این لپ تاپ ها فقط ویژگی مقاومت را ندارند و خصوصیت های دیگری هم دارند.

بعضی از این لپ تاپ ها برای استفاده های طولانی ساخته شدند و سیستم خنک کنندگی قدرت مندی را دارا می باشند و حتی بعضی از ان ها دو باطری دارند و گاهی می توانند تا 10 ساعت بدون برق کار کنند.

دسته بندی لپ تاپ های صنعتی

لپ تاپ های صنعتی به سه دسته تقسیم می شوند:

لپ تاپ های صنعتی فوق العاده مقاوم: این گونه از لپ تاپ ها دارای ویژگی ها و استاندارد های ویژه ی نظامی هستند و از لحاظ فنی از دیگر لپ تاپ ها مقاوم تر هستند.

لپ تاپ های صنعتی بسیار مقاوم:

این دسته از لپ تاپ های صنعتی قابلیت تبدیل شدن به تبلت را نیز دارند و برای استفاده در مصارف حمل و نقل، فرودگاهی، نظامی و مهندسی مناسب هستند.این لپ تاپ ها می توانند در شرایط اب و هوایی مختلف کار کنند مثلا می توانند در دمای تا منفی 20 درجه و 60 درجه کار کنند. همچنین بعضی از این لپ تاپ ها به دلیل داشتن دید در شب و جی پی اس گزینه های خوبی برای استفاده در فضای باز هستند.

لپ تاپ های صنعتی مقاوم:

این گروه از لپ تاپ های صنعتی از نظر مقاومت از سایر گروه ها ضعیف تر هستند وبرای برنامه ریزی در سایت و مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. البته این لپ تاپ ها به دلیل داشتن پورت های سریال گزینه های خوبی برای مهندسین در مناطق عملیاتی هستند.

برای همه ی مدل ها این فانکشن ها موجود می باشد: 

مولتی تاچ، کیبورد با نور پس زمینه، صفحه تاچ اسکرین، ویندوز سون یا اکس پی، جی پیاس، پورت سریال، دمای منفی 20 درجه، باطری اضافه، ضد آب، ضد خوردگی، ضد ضربه، صفحه نمایش با قابلیت نمایش در نور افتاب و .....

بازار لپ تاپ های صنعتی

با اینکه بیشتر این لپ تاپ ها برای مصارف صنعتی مناسب هستند و مقاومت و استحکام بالایی دارند ولی در بازار با استقبال خوبی مواجه نشدند. به گفته فعالان بازار لپ تاپ هایصنعتی با برند های PANASONIC-FUJITSU SIEMENS-LENOVO IBM-HP-TOSHIBA در بازار داخلی موجود دارند که هر کدام از ان ها چند مدل به بازار داخلی عرضه کرده اند.البته بعضی از فعالان بازار می گویند که این لپ تاپ ها متقاضیان زیادی ندارند.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید