آموزش تمیز کردن لپ تاپ

09054026551 کارشناس فروش
آموزش تمیز کردن لپ تاپ

استوک مستر
استوک مستر

اموزش صحیح تمیز کردن لپ تاپ

روش های مختلفی برای تمیز کردن لپ تاپ وجود دارد اما بهترین راه این است که به دفترچه راهنمای خود لپ تاپ مراجعه کرده و با کمک ان دستگاه را تمیز کنید. بعضی از شرکت های سازنده لپ تاپ توصیه می کنند تمیز کردن کامل لپ تاپ بیشتر از یک بار در سال انجام نشود. 

اما افرادی که دائما در حال سفر هستند ، نیاز بیشتری به تمیز کردن لپ تاپ خود دارند . اولین نکته که باید بدانید این است که از پارچه های زبر و زمخت و مواد تمیز کننده ای که دارای امونیاک هستند استفاده نکنید.

گرد و خاک معمولا وقتی روی صفحه نمایش و پورت های شما می نشینند مشکلاتی ایجاد می کنند. شما برای تمیز کردن دستگاه خود به این وسایل نیاز دارید: دمنده هوا، پارچه تنظیف پزشکی، محلول تمیز کننده و در اخر یک تکه پارچه کتانی مانند یک تی شرت

بخش بیرونی:

اموزش تمیز کردن لپ تاپ

برای نظافت قسمت بیرونی بدنه لپ تاپ می توانید از یک پارچه کتانی مثل یک تیشرت قدیمی استفاده کنید.

اصلا از پارچه های راه راه مخصوص نظافت و پارچه های ساینده برای این کار استفاده نکنید.

از پارچه ها و دستمال های مخصوص نظافت هم نباید استفاده کنید. دقت کنید که هیچ وقت اسپری تمیز کننده را مستقیما روی بدنه لپ تاپ نپاشید بلکه اول ان را روی پارچه ریخته و با پارچه لپ تاپ را تمیز کنید.

سوراخ های هواکش:

اموزش تمیز کردن لپ تاپ

شما می توانید با استفاد از یک کمپرسور دمنده هوا هواکش لپ تاپ خود را تمیز کنید. مراقب باشید که هوا را با شدت زیادی وارد لپ تاپ نکنید چون ممکن است به پره های فن اسیب برساند و برای تمیز کردن سوراخ ها از پارچه پزشکی استفاده کنید.

هرگز کمپرسور هوا را مستقیم به طرف فن دستگاه نگیرید زیرا که ممکن است باعث چرخش بیش از حد مجاز شود.

پورت ها:

اموزش تمیز کردن لپ تاپ

بعد از ان که از فن و هواکش را کاملا تمیز کردید نوبت به پورت ها می رسد. پورت ها مکان هایی هستند که جرم زیادی را جمع اوری می کنند و برای تمیز کدن ان ها به پارچه پزشکی نیاز دارید.

دمنده هوا نیز می تواند در تمیز کردن پورت ها به شما کمک کند اما مراقب باشید که با فشار زیاد هوا جرم ها  را به ته پورت نفرسید.

نمایشگر: 

اموزش تمیز کردن لپ تاپ

اگر قصد تمیز کردن صفحه نمایش  لپ تاپ را دارید حتما لپ تاپ را خاموش کنید. برای تمیز کردن صفحه نمایش می توانید از یک تکه پارچه کتان استفاده کنید و مراقب باشید که هرگز از پارچه هایی که خط و خش ایجاد می کنند استفاده نکنید.

هرگز از دستمال توالت و محلول های امونیاکی برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده نکنید.

اگر از این محلول ها استفاده کنید کار ان مانیتور تمام است. توصیه می شود برای این کار حتما از محلول های تمیز کننده مانیتور استفاده کنید چون مطمئن تر هستند. هیچ وقت محلول را به طور مستقیم روی صفحه نمایش اسپری نکنید. پارچه را از چب به راست و از بالا به پایین بکشید. شما همچنین می توانید با استفاده از ایزوپروپیل الکل و اب برای خود محلول تمیز کننده درست کنید البته مقدار هر دو باید برابر باشد.

کیبورد:

اموزش تمیز کردن لپ تاپ

کیبورد لپ تاپ یکی از کثیف ترین قسمت های لپ تاپ است زیرا با ان زیاد سر و کار داریم و ممکن است انواع خوردنی ها هنگام کار روی ان و بین دکمه ها ریخته باشد و یا ممکن است چرم ها از طریق انگشت شما به کیبرد برسد.

برای خارج کردن جم ها از کیبورد از دمنده هوا با زاویه مورب استفاده کنید. به دفترچه راهنمای لپ تاپ نیز مراجعه کنید زیرا ممکن است دکمه های کیبورد شما قابلیت برداشتن را داشته باشند. از پارچه پزشکی برای تمیز کردن کیبورد و دکمه ها استفاده کنید.

امیدواریم مطالبی که در استوک مستر برای شما عزیزان اماده کرده ایم باب میلتان بوده باشد.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید